Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 14-17 Kasım 2024 tarihlerinde Antalya yapılacak 8. Uluslararası Teknoloji, Mühendislik ve Bilim (8th International Conference on Technology, Engineering and Science) konferansına davet etmek istiyoruz. Konferans Uluslararası Eğitim ve Bilim Araştırmaları Derneği (International Society for Research in Education and Science) tarafından organize edilmektedir.ICONTES yıllık olarak düzenli şekilde organize edilmektedir. Bu yıl Uluslararası Eğitim ve Bilim Araştırmaları (International Society for Research in Education and Science - ISRES) derneği (UEBAD) tarafından altıncı IConTES konferansı gerçekleştirilecektir. 
 
Konferans yüz yüze yapılacaktır. Bununla bilikte online katılım seçeneği de mevcuttur. Konferansa online katılmak isteyen katılımcılar kayıt sırasında sanal (virtual) seçeneğini işaretlemelidir. Hakem süreci sonrasında İngilizce olarak gönderilen ve yayınlanmaya uygun görülen bütün makaleler Eurasia Proceedings of Science, Technology, Engineering & Mathematics (EPSTEM) (www.epstem.net) dergisinde yayınlanacaktır. Ayrıca, IConTES konferansına gönderilen yüksek kaliteli tam metinler, International Journal of Secondary Metabolite (IJSM) dergisi editörleri tarafından davet edilecektir. 
 
IConTES 2024 katılımcıları ISRES Publishing tarafından yıllık olarak yayınlanan "Current Studies in Basic Sciences, Engineering and Technology 2024" isimli kitaba, kitap bölümü gönderebilirler. Dergi ve kitap yayınları, konferans katılımcıları için ücretsizdir. Araştırma makaleleri kitap bölümü olarak kabul edilmemektedir. Eğer konferans katılımcıları kitap bölümü göndermek isterlerse, kendi alanlarındaki teorik bir konuda yazmalıdır. ISRES Publishing Türkiye'deki YÖK doçentlik, üniversitelerin atama yükseltme ve akademik teşvik kriterlerinde yer alan Uluslararası yayınevi şartlarını sağlamaktadır. Yıllık kitap yayınlandıktan sonra Scopus, Web of Science v.b. veri tabanlarına indekslenmesi için gönderilecektir.  
 
IConTES katılımcıları sunumlarını Türkçe olarak yapabilirler. Sunumlarını Türkçe yapmak isteyen katılımcılar kayıt sırasında sunum dili olarak TR seçeneğini işaretlemelidir. Konferansın uluslararası statü de olması nedeniyle basılı materyallerde dil olarak İngilizce kullanılması zorunludur. Katılımcılar başlık, özet, anahtar kelime ve tam metinlerini sisteme İngilizce olarak yüklemeleridir.
 
IConTES konferansları şu ana kadar Türkiye deki akademik teşvik kriterlerini her yıl sağlamıştır. Konferanslarda şu ana kadar Türkiye dışındaki yabancı ülkelerden yapılan sözlü sunumların sayısı Türkiye'den katılan katılımcıların sunduğu sözlü sunumlardan her yıl daha fazla olmuştur. 
 
Konferansın amacı akademisyenleri, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini, mühendislik ve teknoloji alanındaki işletmeleri ve yöneticileri bir araya getirmek ve uluslararası bir ortamda MÜHENDİSLİK ve ve mühendislik ile bağlantılı bilimler hakkında teorik ve deneysel çalışmaların sonuçlarını tartışmaktır. Sunumlardaki değerli katkılarınız bilimsel komite ve oturum başkanları tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan sunumlar dergi, kitap bölümü ya da tam metin olarak yayınlanacaktır. Meslektaşlarımızla uzmanlık ve deneyimlerimizi paylaşacağımız pozitif bir atmosfer oluşturmaktan mutluluk duymaktayız. 


Saygılarımızla,

Konferans Organizasyon Komitesi
Announcements

IConTES2023 conference fulltexts indexed by Scopus

The conference fulltexts of the IConTES 2023 conference published in EPSTEM journal were indexed by Scopus.The fulltext of the conference  can be found in the Scopus database by searching for conference or journal name. https://www.scopus.com/free...

23.05.2024

View details »

Scopus Indexed Conferences

Proceedings of the  following conferences organized by International Society for Research in Education and Science (ISRES) are indexed by SCOPUS. - International Conference on Technology, Engineering and Science (IConTES) - www...

26.04.2022

View details »

Book Chapter Invitation

Dear Colleague, We would like to invite you to write a chapter in the book series "Current Studies in Basic Sciences, Engineering and Technology" published annually by ISRES Publishing.  The publication of the book chapter is free of charge for thos...

26.04.2022

View details »

Destekleyenler
Gaziantep University
ISRES
Participating Countries